نرخ بازگشت سرمایه ROI چیست و چگونه در نرم افزار CRM محاسبه می شود؟

اغلب هزينه هاي کسب و کار، تابع احساسات است. در برخي موارد، مديران به سرعت کالايي را از دور خارج مي کنند زيرا احساس مي کنند که استطاعت مالي براي داشتن آن کالا را ندارند. آن ها همچنين معتقدند که هر محصول باید هزينه ي خود را جبران کند اما اين ايده را به حالت مبهم باقي مي گذارند و محاسباتي براي يافتن آن که دقيقا چه کالايي از نظر بهره وري ارزشمندتر است، تا چه ميزان هزينه ها را کاهش مي دهد و چقدر فروش را افزايش مي دهد، انجام نمي دهند.  براي تصميم گيري درست در اين باره که کدام محصول و حتي کدام سيستم  مدیریت ارتباطات مشتریان (CRM)، براي کسب و کار شما ارزشمند تر است؛ بايد ميزان واقعي بازگشت سرمايه گذاريتان را محاسبه کنيد.

چگونگي محاسبهي ROI

بازگشت سرمايه گذاري شرکت معمولا به صورت درصد بيان مي شود. و اين درصد از طريق يک فرمول ساده به دست مي آيد:
(
سرمايه بازگشت ميزان _ سرمايه)/سرمايه = ROI

هزينه ي سرمايه گذاري از ميزان بازگشت سرمايه کسر شده و سپس بر ميزان سرمايه گذاري تقسيم مي شود. براي به دست آوردن درصد، عدد به دست آمده در 100 ضرب مي شود.

شما می توانید با استفاده از داده های فعلی تا حدی نرخ بازگشت سرمایه CRM خود را محاسبه کنید. البته دقت این نتایج کاملا به دقت داده ها و میزان حقیقی بودن آنها بستگی دارد. علاوه بر داده های ورودی، پیادهسازی CRM نیز بسیار مهم است.

این محاسبات با این فرض که شما نرم افزار را به درستی و به صورت صحیح پیاده سازی و استفاده می کنید انجام می شوند. استفاده از CRM درست مانند گرفتن یک رژیم غذایی ست.  اگر شما بهترین رژیم غذایی ممکن را از بهترین متخصص تغذیه ی حاضر بگیرید، ولی به آن عمل نکنید به هیچ یک از پیش بینی های آن پزشک متخصص نخواهید رسید.

اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که رژیمی که برای دوست یا افراد خانواده ی شما به خوبی عمل کرده است، لزوما بهترین گزینه برای شما نیست. متخصصی که حقیقتا تخصص و علم داشته باشد، با استفاده از قوانین و داده های موجود در مورد سبک زندگی، وضع سلامت و بدن شما رژیمی مختص شما ارائه خواهد داد. برای انتخاب نرم افزار CRM نیز باید بهترین گزینه ی ممکن را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید.

عوامل بهبود نرخ بازگشت سرمایه CRM

  • سرو سامان دادن به انبوه اطلاعات و ساختن پرونده مشتریان
  • مدیریت مخالفت ها و مقاومت های در شروع راه اندازی
  • مدیریت ورود دیتا و ثبت سوابق صحیح و تحلیل اطلاعات و گزارشات بدست آمده
  • استفاده از افراد خبره و آموزش گرفتن
  • مواجه با نقاط و ضعف و قوت و اصلاح و بهبود آنها

باتوجه به گزارش gartner(Customer Relationship Management Software, Worldwide, 2012) بازار جهانی CRM سه برابر بیشتر از دیگر بازارهای نرم افزاری در حال رشد است.کسب و کار هایی که سالانه مبلغ ۱۸ میلیارد دلار صرف پیاده سازی crm های خود می کنند حتما بازگشت سرمایه بالایی از این نرم افزار دارند. در استفاده از این نرم افزار قدرتمند نشانه هایی است که اگر به آنها پی ببرید، به سرعت متوجه بازگشت سرمایه (ROI) بالای آن خواهید شد. در تحقیقات اخیری که در مورد شرکت های موفق در این زمینه صورت گرفته کشف کرده اند که اگر شرکتی در این زمینه موفق عمل کند، بازگشت سرمایه آن به ازای هر ۱۰،۰۰۰ ریال ، حدود ۵۰۰،۰۰۰ ریال خواهد بود. همچنین اگر شرکت ها با استفاده از crm در بخش های کلیدی خود بهره وری کارمندان را بهبود ببخشند فروش آن ها حداقل  ۱۰% افزایش پیدا خواهد کرد.

Privacy Preference Center