نرخ بازگشت سرمایه ROI چیست و چگونه در نرم افزار CRM محاسبه می شود؟

اغلب هزینه های کسب و کار، تابع تصمیمات احساسی مدیران است. در برخی موارد، مدیران به سرعت کالایی را از دور خارج می کنند. زیرا احساس می کنند که استطاعت مالی برای داشتن آن کالا را ندارند. آن ها همچنین معتقدند که هر محصول باید هزینه ی خود را جبران کند. اما این ایده را به حالت مبهم باقی می گذارند. و محاسباتی برای یافتن آن که دقیقا چه کالایی از نظر بهره وری ارزشمندتر است. و تا چه میزان هزینه ها را کاهش می دهد و چقدر فروش را افزایش می دهد، انجام نمی دهند. این دقیقا همان نرخ بازگشت سرمایه یا ROI می باشد. برای تصمیم گیری درست در این باره که کدام محصول و حتی کدام سیستم  مدیریت ارتباطات مشتریان (CRM)، برای کسب و کار شما ارزشمند تر است. باید میزان واقعی بازگشت سرمایه گذاریتان را محاسبه کنید.

نرخ بازگشت سرمایه

چگونگی محاسبه ی نرخ بازگشت سرمایه

بازگشت سرمایه  گذاری شرکت معمولا به صورت درصد بیان می شود. و این درصد از طریق یک فرمول ساده به دست می آید:
(
سرمایه بازگشت میزان _ سرمایه)/سرمایه = ROI

هزینه ی سرمایه گذاری از میزان بازگشت سرمایه کسر شده و سپس بر میزان سرمایه گذاری تقسیم می شود. برای به دست آوردن درصد، عدد به دست آمده در 100 ضرب می شود.

شما می توانید با استفاده از داده های فعلی تا حدی نرخ بازگشت سرمایه CRM خود را محاسبه کنید. البته دقت این نتایج کاملا به دقت داده ها و میزان حقیقی بودن آنها بستگی دارد. علاوه بر داده های ورودی، پیاده سازیCRM نیز بسیار مهم است.

این محاسبات با این فرض که شما نرم افزار را به درستی و به صورت صحیح پیاده سازی و استفاده می کنید انجام می شوند. استفاده از CRM درست مانند گرفتن یک رژیم غذایی ست.  اگر شما بهترین رژیم غذایی ممکن را از بهترین متخصص تغذیه ی حاضر بگیرید، ولی به آن عمل نکنید به هیچ یک از پیش بینی های آن پزشک متخصص نخواهید رسید.

اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که رژیمی که برای دوست یا افراد خانواده ی شما به خوبی عمل کرده است، لزوما بهترین گزینه برای شما نیست. متخصصی که حقیقتا تخصص و علم داشته باشد، با استفاده از قوانین و داده های موجود در مورد سبک زندگی، وضع سلامت و بدن شما رژیمی مختص شما ارائه خواهد داد. برای انتخاب نرم افزار CRM نیز باید بهترین گزینه ی ممکن را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید.

عوامل بهبود نرخ بازگشت سرمایه CRM

  • سرو سامان دادن به انبوه اطلاعات و ساختن پرونده مشتریان
  • مدیریت مخالفت ها و مقاومت های در شروع راه اندازی
  • مدیریت ورود دیتا و ثبت سوابق صحیح و تحلیل اطلاعات و گزارشات بدست آمده
  • استفاده از افراد خبره و آموزش گرفتن
  • مواجه با نقاط و ضعف و قوت و اصلاح و بهبود آنها

باتوجه به گزارش Gartner Customer Relationship Management Software, Worldwide بازار جهانی CRM سه برابر بیشتر از دیگر بازارهای نرم افزاری در حال رشد است.کسب و کار هایی که سالانه مبلغ ۱۸ میلیارد دلار صرف پیاده سازی crm های خود می کنند حتما بازگشت سرمایه بالایی از این نرم افزار دارند. در استفاده از این نرم افزار قدرتمند نشانه هایی است که اگر به آنها پی ببرید، به سرعت متوجه بازگشت سرمایه (ROI) بالای آن خواهید شد. در تحقیقات اخیری که در مورد شرکت های موفق در این زمینه صورت گرفته کشف کرده اند که اگر شرکتی در این زمینه موفق عمل کند، بازگشت سرمایه آن به ازای هر ۱۰،۰۰۰ ریال ، حدود ۵۰۰،۰۰۰ ریال خواهد بود. همچنین اگر شرکت ها با استفاده از crm در بخش های کلیدی خود بهره وری کارمندان را بهبود ببخشند فروش آن ها حداقل  ۱۰% افزایش پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد می شود مقاله بازاریابی بازگشتی را مطالعه نمایید.