۳ دلیل برای اینکه شما احتمالا باید درباره سیستم مدیریت ارتباط با مشتری فکر کنید


تاکنون به این فکر کرده اید، که چرا تعدادی از سازمان‌ها از بقیه موفق تر هستند؟ چرا بعضی از سازمان ها درآمد بیشتری نسبت به بقیه دارند؟ آیا فکر کرده اید چرا خیلی از سازمان ها نسبت به بقیه سریع پیشرفت می کنند؟ چرا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری؟

از آنجایی که سازمان‌ها به منظور نیل به اهداف و کسب رضایت مشتریان ایجاد شده اند. لذا هر سازمانی برای تحقق اهدافش، بایستی فرایندها و فعالیت‌هایش را استانداردسازی نماید.

دلیل ۱: صرفه جویی در زمان با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

برایان تریسی ( Brian Tracy) معتقد است ” کسانی موفق ترند که زمان خود را مدیریت می کنند. و از زمان به خوبی استفاده کرده و این کار را بارها و بارها تمرین می کنند تا اینکه به یک عادت تبدیل شود.”

همان طور که می دانیم هر روز ۲۴ ساعت است و این ۲۴ ساعت ثابت است. پس ما باید زمان خودمان را تنظیم کنیم. ما هرگز نمی توانیم این ۲۴ ساعت را تغییر دهیم. اما می توانیم با برنامه ریزی دقیق و صحیح میزان استفاده خود را از زمان کم یا زیاد کنیم. ما این توانایی را داریم که کارهایمان را مدیریت و برنامه ریزی کنیم. و علاوه بر برنامه ریزی باید از نرم افزار هایی مانند نرم افزار CRM استفاده کنیم. چون این نرم افزار مشتری محور است و این امکان وجود دارد که تمامی اطلاعات هر مشتری در صفحه مشتری موجود باشد. وقتی می توانید با یک کیلیک اطلاعات  کامل مشتری را ببینید فکر می کنید چقدر در زمان صرفه جویی می شود؟
ولی هنوز می شنویم بسیاری از کسب و کار ها اطلاعات مشتری را در چندین مکان دارند و هیچ کدوم از این اطلاعات با هم ارتباط ندارند مانند اطلاعات خرید مشتری ، اطلاعات ایمیل دریافتی ،تعداد تماس های گرفته شده با مشتریو بلعکس،تعداد جلسات برگزار شده و…

جالب است که دانید در یک تحقیق انجام شده، نرخ زمان صرفه جویی شده ر کارمندان پس از استفاده از سی آر ام ۲۰ درصد افزایش یافته است.

احتمالا با ارزش ترین اطلاعات در ایمیل ها و بخش حسابداری وجود دارد. آنها کلید واقعی “ارتباط” هستند اما این دو اطلاعات در بیشتر سازمان ها از هم جدا می باشند. قدرت اطلاعاتی که در نوک انگشتان خود داشته باشید را تصور کنید. وقتی شما می توانید یک رکورد مشتری با یک کیلیک ببینید. و تمام اطلاعات را در یک مکان مشاهده کنید این عاملی است که باعث صرفه جویی در زمان می شود. لزومی ندارد از بخش های متفاوت اطلاعات مشتری را جمع آوری کنید. مثلا شما می توانید موارد ساده ای را که قبلا امکان دستیابی اش را نداشته ای مشاهده کنید. مثال:

این مشتری در یک زمان سفارشی نداشته است، چرا این اتفاق افتاده است؟

اقدام: با مشتری تماس می گیرید و متوجه می شوید که در کسب و کار شما  چه اتفاقاتی  می افتد.

دلیل ۲: پیگیری سرنخ ها و فرصت ها در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری

هر زمان که یک مشتری برای یک درخواست جدید با شرکت شما تماس می‌گیرد. یک سرنخ جدید ایجاد می‌شود اما در سیستم‌های سنتی هیچ توجهی به سرنخ‌ها نمی‌شود و از بین می‌رود.

نرم افزار CRM ( سیستم مدیریت ارتباط با مشتری) سرنخ‌هایی را که از منابع گوناگونی دریافت می کند. این منابع از ثبت‌نام در سایت، تبلیغات سازمان در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌های دریافتی، تماس و غیره به دست می‌آیند. این سرنخ ها ثبت و طبقه بندی می شوند و مراحل پیگیری برای آن‌ها تعریف می گردد. کارشناسان گروه فروش موظف‌اند تا با ردیابی این افراد و سازمان‌ها، و پیگیری به موقع آن‌ها را تبدیل به یک فرصت فروش نمایند. با فعالیت های مختلف مانند تماس تلفنی، ارسال پیامک، قرار جلسه و ایمیل می شود کا پیگیری را انجام داد. این کار موجب افزایش احتمال فروش محصولات و خدمات سازمان می شود. لذا باید برای سرنخ های بدست آمده از بازاریابی، وقت کافی بگذارید و از هر روشی برای یافتن آن‌ها و تحقق فروش استفاده کنید.

دلیل ۳: گزارشگیری از فعالیت کسب و کارتان

گزارش‌ها برای رشد و موفقیت کسب‌وکارتان حیاتی است.

آیا واقعاً مقدور است وقتی سازمان به‌صورت سنتی مدیریت می‌شود در صد فروش این ماهتان را با ماه قبلتان مقایسه کنید

آیا می‌توانید وقتی سازمان به‌صورت سنتی مدیریت می‌شود محاسبه کنید چند مشتری ازدست‌رفته داشته‌اید؟

شما می‌توانید به‌سرعت و با اطمینان کامل بگویید بهترین روش جذب مشتریان جدیدتان چیست؟

شما ممکن نیست که بتوانید این کارها را بدون نرم‌افزار انجام دهید اما آیا شما می‌خواهید زمانتان را با روش‌های سنتی از دست بدهید؟ زمان شما باارزش‌تر از این‌هاست.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) به شما آمارهای فوری از جنبه‌های مختلف کسب‌وکارتان می‌دهد. با استفاده از ابزارهای تحلیلی آن‌ها، گزارش‌های موردنیازتان را تهیه کنید. تحلیل داده‌ها، بینش جامع‌تری نسبت به مشتریان و پرونده‌های فروش در اختیارتان قرار می‌دهد. افزونه‌های تخصصی که برای تحلیل داده‌ها، هوش تجاری و ترسیم‌ نمودارها ارائه‌شده‌اند،‌ به میزان قابل‌توجهی از هزینه‌های تحلیل داده‌های سازمان شما می‌کاهند. گزارش‌ها وضعیت فعلی سازمان را ازنظر بازاریابی و فروش و نیز عمل کرد کارکنان نمایش می‌دهد.

یک‌بار که شما این گزارش‌ها را بگیرید تضمین می‌کنیم که دیگر به عقب بازنخواهید گشت.

نرم افزار CRM شما را در کسب و کار کمک می کند زیرا  تاثیر آن را در سازمان خود می بینید. ما به شرکت ها کمک می کنیم تا فرآیندهای مناسب را در جای خود قرار دهند (خیلی مهمتر از خرید نرم افزار است). ما با برنامه درست CRM رابا کسب و کارتان هماهنگ می کنیم و در کنارتان خواهیم ماند.

کلید واژه: سیستم مدیریت ارتباط با مشتری،سی آر ام، مشتری، نرم افزار CRM، CRM