روش گام مطمئن یا Sure Step Methodology

مایکروسافت در ابتدا روش گام مطمئن (Sure Step) را در سال 2007 به عنوان یک روش کامل چرخه حیات مشتری راه اندازی کرد. که می تواند برای همه راهکارهای Dynamics اعمال شود. و با فرآیند های بروز شده و ویژگی های جدید، کمک های خود را بروز کرده است. در طول سالها، چشم انداز مایکروسافت برای روش Sure Step ثابت بوده است. فروشندگان محصولات مایکروسافت داینامیک با بهره گیری از این روش توانسته اند. در زمان، بودجه و ویژگی های مورد نیاز مشتریان خود یک هماهنگی قابل قبولی ایجاد نمایند و پیاده سازی های موفقی انجام دهند.

Microsoft Dynamics Sure Step Methodology یک چرخه حیاتی مشتری end-to-end است. که فرایندها و رشته های استاندارد لازم برای اجرای راه حل های Dynamics را توصیف می کند. Sure Step به عنوان یک روش کلی با یک لایه محصولی مشخص برای هر محصول Dynamics (مانند سی آر ام)، ارائه شده است. که دستورالعمل ها و بهترین روش هایی را برای کمک به موفقیت در اجرای راه حل های Microsoft Dynamics ارائه می دهد. این محتوا در درجه اول شامل توصیفات مرحله به مرحله و فعالیت به فعالیت برای تکمیل هر مرحله از یک پیاده سازی است. روش را می توان برای انواع مختلف پروژه تطبیق داده و اعمال کرد.

انواع طبقه بندی پروژه ها 

پروژه استاندارد (Standard):

از نوع پروژه استاندارد می توان برای پیاده سازی راهکارهای Microsoft Dynamics در یک سایت واحد که به ویژگیهای خاص و تنظیمات متوسط تا پیچیده نیاز دارد استفاده کرد.

پروژه سریع (Fast):

از نوع پروژه سریع می توان برای پیاده سازی راهکارهای Microsoft Dynamics در شرایط مشخص شده با دامنه محدود، جایی که ویژگیهای اصلی برنامه مورد نظر است. و یا اکثر فرآیندهای تجاری مشتری پیچیده در نظر گرفته نمی شوند ، استفاده کرد.

پروژه سازمانی (Enterprise):

نوع پروژه سازمانی یک رویکرد استاندارد برای پیاده سازی راهکارهای Microsoft Dynamics در استقرار پیچیده تک سایت یا سازمانهای جهانی و چند سایته است. که نیازهای واحد کسب و کار باید روی هسته اصلی یک راهکار گردآوری شود.

پروژه چابک (Agile):

نوع پروژه چابک یک رویکرد تکراری برای پیاده سازی Microsoft Dynamics Solutions در یک سایت واحد است. که به ویژگی های خاص و تنظیمات متوسط تا پیچیده نیاز دارد. این نوع پروژه به مشتریان امکان کنترل بیشتر بر راهکار نهایی را می دهد. زیرا آنها می توانند به سرعت جهت توسعه و اجرای راهکار را از یک چرخه با سرعت بالا به چرخه دیگر تغییر دهند.

پروژه توسعه و پیشرفت (Upgrade):

این رویکردی برای حرکت و پیشرفت از یک راهکار موجود Microsoft Dynamics برای انتشار نسخه بعدی همان راهکار می باشد.

 

sure step method

روش گام مطمئن یا Sure Step برای چه راهکارهایی از  مایکروسافت داینامیک در دسترس است؟

روش Dynamics Sure Step محصولات و راهکارهای زیر را پوشش می دهد:

Microsoft Dynamics AX
Microsoft Dynamics GP
Microsoft Dynamics NAV
Microsoft Dynamics SL
Microsoft Dynamics CRM

مراحل روش گام مطمئن مایکروسافت داینامیک چیست؟

شش مرحله در روش Sure Sure وجود دارد ، هر یک از این مراحل شامل مجموعه ای از فعالیت ها و وظایف تعریف شده است:

تشخیص:

برای کمک به مشتری در تعیین راه حل مناسب برای پاسخگویی به نیازهای خود می باشد. و از این طریق درک بهتر و کلیدی از نیازهای مشتریان برای ارائه راهکار ایجاد می شود.

تجزیه و تحلیل:

مرحله تجزیه و تحلیل فعالیت های مورد نیاز برای شروع و برنامه ریزی موثر کل پروژه را تعریف می کند.

طراحی:

مرحله طراحی شامل پیکربندی راه حل کلی Microsoft Dynamics است. با استفاده از Sure Step طراحی سفارشی سازی های خاص آسان تر می شود. که برای تأمین نیازهای تجاری مشخص شده در مرحله تجزیه و تحلیل استفاده می شود.

توسعه:

هدف از مرحله توسعه، ساخت و آزمایش اجزای سیستم تعریف شده و تأیید شده در مرحله طراحی است.در روش گام مطمئن توسعه تنظیمات سفارشی سازی، یکپارچه سازی ها، روابط و انتقال داده ها از جمله مواردی است که اجرا می شود.

استقرار:

مرحله استقرار جایی است که تمام تلاش های تیم پروژه برای انتقال موفقیت آمیز به راه حل جدید Microsoft Dynamics گرد هم می آیند. فعالیت های کلیدی در این مرحله شامل آموزش کاربر نهایی ، تست پذیرش کاربر و جهش حرکتی واقعی به محیط عملیاتی جدید یا به روز شده است.

عملیات:

مرحله بهره برداری فعالیتهای لازم برای بستن پروژه، ارائه پشتیبانی پس از استقرار و انتقال راه حل و دانش به مشتری را تعریف می کند.

با در نظر گرفتن هر سندی برای هر مرحله در حالی که از روش گام مطمئن (Sure Step) استفاده می شود. نقش مشاور و مشتری به طور واضح و سلسله مراتبی مشخص شده است. تا اطمینان حاصل شود که هر فرد درگیر پروژه از وظایف و مسئولیت های خود آگاه است.

مزایای روش گام مطمئن Sure Sure

زمان اجرای سریعتر: مدل Sure Step ابزارها ، الگوها و بهترین روش هایی را ارائه می دهد که تمام جنبه های پروژه ها را پوشش می دهد. تا ثبات ، چارچوب زمانی ، کیفیت و موفقیت پروژه ها را افزایش دهد.

روش گام مطمئن یک مدل قابل تکرار است:

Sure Step یک مدل انعطاف پذیر و قابل تکرار است. که متناسب با هر نوع کسب و کار یا پروژه ای است. این اطمینان را به شما می دهد که شما از یک رویکرد ثابت استفاده می کنید. و طی یکپارچه سازی دینامیک از روش های صحیح پیروی می کنید.

افزایش رضایت مشتری با sure step بیشتر است:

مطمئنا مرحله امکان تکمیل سریعتر پروژه با حداقل خطر و هزینه کل مالکیت کمتر (TCO) را فراهم می کند. که همگی می تواند منجر به افزایش رضایت مشتری شود. کل هزینه مالکیت (TCO) قیمت خرید یک دارایی به اضافه هزینه های بهره برداری است. ارزیابی کل هزینه مالکیت بیانگر نگاهی بزرگتر به محصول و ارزش آن در طول زمان است.

منابع:

روش گام مطمئن یک مجموعه استاندارد از ابزارها و الگوها را ارائه می دهد. که می تواند برای هدایت روند پیاده سازی و کمک به اطمینان از اتمام کارآمد پروژه های مشتریان استفاده شود. این روش را می توان برای پروژه های با هر اندازه و در هر صنعت به کار برد. و همچنین با چندین پروژه کار کرد و به نیازهای تجاری منحصر به فرد کمک کرد.

منابع در روش مطمئن گام

محتوای متدولوژی: جریان فعالیتهای پیاده سازی که از تشخیص اولیه کسب و کار شروع و به پیاده سازی و واگذاری به عملیات منجر می شود.
ابزارها و الگوها: اسناد و منابعی که به راهنماهای فعالیتی پروژه و پیکربندی سیستم برای روند پیاده سازی کمک می کنند. اسناد را می توان فیلتر و جستجو کرد تا فقط محتوای مربوطه مورد نیاز شما را فراهم کند.
کاربری روش Sure Step: یک برنامه کاملاً تعاملی با انتخاب گسترده ای از اسناد و الگوها را فراهم می کند. که می تواند با نیازهای منحصر به فرد سازگار شود. پروژه ها را می توان در قالب برنامه با الگوهای تجویز شده بر اساس انتخاب راه حل، محصول و نوع پروژه ایجاد کرد.
منابع جامعه: پیوند به سایر منابع موجود در انجمن Microsoft Dynamics

اگر شما علاقه مند به استفاده از راهکارCRM مانند Microsoft Dynamics CRM هستید ، لطفا امروز تماس بگیرید.