مدیریت زمان یکی از ابزارهای مدیران و کارشناسان فروش می باشد!

در این مقاله قرار مطالبی گفته می شود که شما از قبل آموخته اید یا شنیده اید فقط با استفاده از مطالب زیر راحت تر از دانسته هایتان استفاده میکنید. چگونه میتوانید زمان خود را مدیریت کنید. و در نهایت شما یک کاریز فروش خوب خواهید داشت.

“راز هر کس که در زندگی موفقیتی کسب کرده؛ این است که او عادت به انجام کارهایی دارد که شکست خورده ها هرگز انجامش نمیدهند.- آلبرت گری.”

تجربه افراد موفق نشان داده که توسعه چند عادت خوب اساسی، بسیار موثرتر از «ترفندهای فروش» یا «روش اثبات شده برای تصمیم گیری» است. روی فعالیت های صحیح تمرکز کنید. به مشتری ها اهمیت داده و برای آن ها زمان بگذارید، در پایان شما خواهید توانست که فروش خود را افزایش دهید.

مدیریت زمان

۳ عادت خوب برای مدیریت زمان که باعث می شود فروش خود را افزایش دهید:

۱- اهداف مبتنی بر فعالیت تعیین کنید.

تعیین اهداف صحیح بسیار در مدیریت زمان شما موثر است. فروش در نتیجه مجموعه ای از اقدامات مشخص، مثلا برقراری تماس ، پیگیری و برگزاری جلسه یا پیشنهاد قیمت ایجاد میشود. متاسفانه انجام این اقدامات خیلی برای کارشناسان فروش جالب نیستند و معمولا احتیاج به رسیدگی فوری ندارند و مدام پشت گوش انداخته میشوند. در نتیجه اگر باید اقدامات آنی مثل قرار جلسه یا پاسخ به یک ایمیل فوری را انجام دهید؛ از پروسه فروشتان عقب میفتید.

بهترین کاری که هر کارشناسی میتواند برای فروش بیشتر انجام دهد، تنظیم اهداف مرتبط با فعالیت هاست. برای کاریز فروش بهتر شما نیاز دارید. اولین قدم؛ محاسبه تعداد جلسات یا تماس های تلفنی است که برای فروش احتیاج دارید. اگر در اول کار هستید؛ تخمینی درباره تعداد جلسات و تماس ها و پیگیری ها بزنید. بعدتر که اطلاعاتتان تکمیل شد؛ حدس هایتان را کامل کنید.

۲- در تقویم خود این زمان های مشخص شده برای اهدافی که بالا تعیین کردید را علامت بزنید.

بعد از اینکه اهداف را مشخص کردید و اقداماتی که در بالا اشاره شد را انجام دادید. حالا میدانید که در هر روز باید چه تعداد تماس تلفنی و یا جلسه ترتیب دهید. زمان تقریبی برای هر قرار ملاقات و تماس را در تقویمتان علامت بگذارید. در آن بازه زمانی هیچ فعالیت دیگری را برای انجام دادن مشخص نکنید. آن را در معرض دید عمومی قرار دهید. با احترام و ادب هر گونه درخواست جلسه در آن بازه زمانی را رد کنید.

۳- فقط روی یک مسئله تمرکز کنید.

بهترین ابزار مدیریت زمان، فشردن دکمه خروج از سیستم است. هنگام برقراری تماس تلفنی، تمام برنامه هایی را که در دست دارید، کنار بگذارید. شما نیازی به چک کردن مرتب ایمیل ندارید. این روش موثرتر از این است که روزی ۳۰ دقیقه یا حتی یک ساعت را به پاسخ دادن اختصاص دهید. تحقیقات نشان می دهد که شبکه های اجتماعی کمک چندانی به پیشبرد کاریز فروش شما نمی کند. کاریز فروش خود را در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مرتب کنید.

با تعیین اهداف مرتبط با فعالیت ها و تنظیم زمان لازم، سریع تر به آنها میرسید. همچنین حواس پرتیتان هم کمتر خواهد شد. بیشتر مردم از این روش ها استفاده نمیکنند. و فکر میکنند وقتشان را تلف میکنند. اما نتیجه دریافتی از این روش ها بسیار اثربخش تر از ادامه روند معمولی گذشته است. توصیه های موثر اغلب چیزی است که به نظر ساده می آید. و در واقع ساده هم هست اگر شما کمی برایش تلاش کنید.

کلید واژه: زمان، اهداف، تمرکز، تقویم، time management ، مدیریت وقت، کاریز فروش