درباره کاریز سی آر ام


مجموعه کاریز سی آر ام با هدف ارتقا و انتقال سطح دانش مدیریت ارتباط با مشتری تشکیل شده است. استقرار یک سیستم مناسب ارتباط با مشتری و فروش به منظور ایجاد فرصت های فروش، وفادارسازی مشتری و در نهایت سودآوری هدف اصلی سازمان ها می باشد. تجربه سالیانه ما در خصوص پیاده سازی سیستم های فروش و سی آر ام، همچنین ارتباط با مشتریان در زمینه های کاری متفاوت تخصصی، ما را بر این داشت تا مجموعه کاریز سی آر ام را ایجاد نماییم. در این راستا شناسایی نیاز، ارائه راهکار، آموزش و معرفی نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) از خدمات مجموعه ما می باشد.

کاریز در گذشته برای ایجاد آب راه هایی برا قنات ها استفاده می شده است. و در لغت به معنی جاری سازی می باشد. ما در KarizCRM بدنبال این هستیم تا با طراحی و ساده سازی فرآیندهای بازاریابی، فروش و خدمات سازمان ها را چابک تر نماییم. سپس با استقرار و پیاده سازی براساس مفاهیم سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در بستر نرم افزار CRM ، یکپارچه سازی اطلاعات بوجود خواهد آمد.

کاریز در کسب و کارها

 ما در KarizCRM بدنبال آسان سازی فرایندهای فروش می باشیم. انتقال دانش روز و اجرای آن منطبق با نیاز کسب و کارهای هدف اصلی است. تجربه ای که شما با ما در کاریز خواهید داشت:

  •  دریافت پیشنهادات موثر در حوزه استفاده از نرم افزار های CRM
  • مشاوره و ارائه راهکارهای تحلیلی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری
  • آموزش های کاربردی به صورت حضوری و غیر حضوری
  • پشتیبانی تیم مدیریت و کاربران تا حصول نتیجه مطلوب

 

این مجموعه همواره همراه شما است تا سیستم های مناسب فروش در کسب و کار شما به شکل صحیح و موثر استقرار یابد. در نهایت شما با استقرار صحیح به سودآوری بیشتر، بهبود عملکرد تیم فروش و وفاداری مشتریان دست پیدا خواهید کرد.

شتابدهنده سیستم فروش کسب و کار با ساز و کارهای نوین

تماس با ما